Made for photos

Wednesday, July 14, 2010

DEAF MESSANGER ALBUM NA FOTOGRAFIE

Pamatujete si jak to bylo s amatérskou fotografií dřív než přišel digitální věk? Na dobu kdy se v drogerii prodávali filmy v ruličce a fotopapíry ve žlutejch obálkách a Kodak 100 na šestatřicet snímků byl
největší luxus? Jak člověk  pečlivě vážil každej snímek, protože to bylo drahý? Jak čekal na vyvolání tři týdny, těšil se jak blázen a pak z těch nejočekávanějších snímků byly jenom rozostřený šmouhy?
Nebo spíše pojďme ještě dál.
Pamatujete si jak jste si s rodičema prohlíželi fotky, na kterých jste byli ještě úplně malý? Jak jste si předtím museli umejt ruce, jak to zvláštně vonělo, na ty hřbety a desky z nejrůznějších zajímavejch materiálů. Na ten krásnej černej matnej papír, nebo na ten mačkanej jemnej průhlednej pauzák s nejrůznějšíma drobnejma vzorečkama, se kterým se musí opatrně aby se nepomuchlal nebo nedej bože nepotrhal? Na růžky s kterýma byl vždycky tak trochu kříž? Starý alba jsou krásný, mají své kouzlo, nostalgii, zvláštní intimitu a je až s podivem kolik jich končí v kontejneru nebo v lepším případě ve vetešnictví i se všema  těma  vzpomínkama.

Do you remember what amateur photography was like before the digital age came along? When the drugstore sold rolls of films and photos in yellow envelopes, and Kodak 100 with 36 pictures was the height of luxury? How we carefully valued every picture because it was expensive? How we waited three weeks for them to be developed, looking forward to seeing them like crazy, and then the ones we wanted to see the most were just a blur?
Or perhaps we should look even further back.
Do you remember looking at pictures with your parents where you were still little? How you had to wash your hands first, how they smelled, at those spines and covers with all those different, interesting materials. At the beautiful matte black paper, or that flimsy clear plastic sheet with all the different patterns that you had to be really careful with so that, god forbid, you wouldn’t tear it? At those corners which were always slightly problematic? Old albums are beautiful; they have their magic, their nostalgia, their own special intimacy, so it is really quite surprising how many of them end up being thrown out, or in the best case scenario, at a junk shop with all those memories.

Více obrázků najdete zde:www.deafmessanger.com/shop/zbozi/20/Photo-Album

Posted by: Deaf Messanger