Found in my photo album

Sunday, September 18, 2011

Thats a bigBIG BROTHER watching us

Gaypride v Praze. V kavárně kam často chodím potkám, před tím než na GP vyrážím, kluka co se mě ptá kam jdu. Tak mu to řeknu a on, že jestli jsem Gay. Odpovím mu, že ne, ale těším se, že průvod podpořím. Na to mi řekl, že on proti gayům není, ale dal by pěstí každému gayovi, který by se mu snažil "strčit prst do zadku". Co na tohle říct? Snad jen to, že mě překvapí, že takový nesmysl vůbec z huby vypustí. O to víc, když mu je teprve něco kolem 25.

Gaypride in Prague. I went to have a coffe before attending the march and there was this barfly I meet there often who asked me where am I going. He asked me if I am gay. No I said. But why I do support such an event. I tried to explain and he said he has nothing against Gay people, but he would punch any guy/gay who would try to stick his finger up his ass. Well.....I told him I dont think thats going to happen if he meets gay guy anywhere - sorry to hear such a bullshit from guy who is only 25.

Tenhle pán nese na zádech "stejně jako Ježíš" tíhu celého světa.

This man carries the weight of all World on his back (Jesus Christ died, was burried, .....and had risen from the death)

a tady je jeho číslo, které tajně nasprejoval na zeď Nové Scény Národního divadla. Určitě mu zavolejte.

and thats his number he secretly sprayed on the wall of New Scene of National Theatre...make sure you call him

Posted by: Deaf Messanger